Almanya’da 8 milyon euroluk vurgun yapan Yasemin Gündoğan’ın 3 yıllık firarı bitti. Yakalanan genç kadın cezaevine konuldu

Almanya’da lisede aşçılık ve dondurmacılık eğitimi alan Türk kızı Yasemin Gündoğan, bir süre kafelerde dondurmacı olarak çalıştı. 2019 yılında para taşıma şirketi olan Loomis Deutschland’da işe başladı ve soygun için düğmeye bastı.

Sabah’tan Ümit Erkan Demircan’ın haberine göre, Merkez Bankası’ndan transfer edilen paraları bankalar için paketlemek ve ATM için para kasetlerini doldurmakla görevli Gündoğan, aynı vardiyada görev yapan güvenlik personeli Henning Behrens ile yakınlaştı. Tanınmamak için sosyal medya hesaplarından tüm fotoğraflarını kaldıran Gündoğan, 5 yıl önce çektirdiği birkaç fotoğrafı bilinçli olarak silmedi.

KONTEYNERE ATTI

21 Mayıs 2021’de milyonluk vurgun için düğmeye bastı. Para aktarım masasına geçen genç kız, diğer günlerden farklı olarak yanına iki konteyner aldı. ATM kasetlerini dolduran, bankalara aktarılacak para torbalarını paketleyen Gündoğan, 20 milyonluk aktarımı gerçekleştirirken bir taraftan da düzenli olarak diğer konteynere para attı.

PARAYI ALDI KAÇIŞI ORGANİZE ETTİ

Diğer taraftan Gündoğan’ın çocukluk arkadaşı Büşra Satılmış, evine 18 kilometre uzaklıktaki Spandau bölgesinde hizmet veren araç kiralama merkezinden siyah bir minibüs kiraladı. Ardından, Bremen’de kimliği henüz tespit edilemeyen kişi veya kişilerce siyah bir minibüse ait HB-DW 143 nolu plaka çalındı.

Çalınan plaka N-6 otoyolunda bir depoda, kiralanan aracın plakasıyla değiştirildi. Tarihler 21 Mayıs’ı gösterdiğinde ise çalıntı minibüsle Loomis şirketine giriş yapan Büşra Satılmış, 21:15 sıralarında Yasemin Gündoğan ve 8 milyon euroyu alarak bölgeden uzaklaştı.

N-6 otobanına yönelen araç, tekrar kiralanan depoya giriş yaptı. Çalıntı plaka sökülerek orijinal plaka tekrar takılan araç, sabaha karşı 8 milyon euro ile Viyana’ya doğru yola çıktı.

Yasemin Gündoğan’ı taşıyan araç Viyana’ya ulaştığında İzmir’de kurdukları çağrı merkezleriyle yüzlerce yaşlı Alman vatandaşını dolandıran şebeke üyeleriyle bağlantıya geçildi.

LÜKS SAATLER NAKİT PARAYA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Dolandırıcılık şebekesinin lideri olan Yiğit Tufan’ın para transferi için kullandığı yöntem devreye sokuldu. Almanya’da paranın büyük bir kısmı ile önceden planlanan bir adreste tanesi 3 milyonu bulan lüks saatler satın alındı.

Dikkat çekmemek adına saatler önceden belirlenen kuryeleri teslim edilerek, Avusturya’da bekleyen özel jetlere binip Türkiye’ye gelmesi sağlandı.

Kuryelerden toplanan saatler, daha sonra nakit paraya dönüştürüldü.

ALMANYA’DA YAKALANDI

Yasemin Gündoğan’ın Bremen Havalimanı’nda yakalandığı ortaya çıktı. Gündoğan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x